Legújabb tartalom
- NCT Dream és TXT meglepetéskoncerttel indítják az Mnet új műsorát
- Fiatal művészek hat országból – Nemzetközi Színházi Műhely indult SopronbaN
- Megrendítő veszteség: 23 évesen elhunyt az F.ABLE egykori tagja, Jaehyun
- Jannabi első szóló KSPO Dome-koncertje: az „All the Youths 2125” nagyszabású fináléja
- A BTS kiadja első élő koncertalbumát – 4 millió rajongó tombolását örökítik meg
- Elhunyt Grünwalsky Ferenc, a magyar filmművészet kiemelkedő alakja
- Geek-paradicsom Budapesten: érkezik a Budapest Comic Con 2026
- Squid Game 3 finálé: Szöul utcáin ünnepeltek a rajongók és a szereplő
- Őszi zenei varázslat: Elefánt október 4-én a Budapest Parkban
- Petíció követeli SUGA kizárását a KBS műsoraiból ittas vezetés miatt
Kulcsszavak
NCT Dream és TXT meglepetéskoncerttel indítják az Mnet új műsorát

NCT Dream és TXT meglepetéskoncerttel indítják az Mnet új műsorát
Az Mnet vadonatúj valóságshow-ja, az Idol School Attack augusztusban startol, és rögtön két K-pop gigász, az NCT Dream és a TOMORROW x TOGETHER nyitja meg a programot – meglepetéskoncerttel és helyi különlegességekkel fűszerezve.
Fiatal művészek hat országból – Nemzetközi Színházi Műhely indult SopronbaN

Június 30-án kezdetét vette Sopronban a Nemzetközi Színházi Műhely, amelyben hat ország – Magyarország, Németország, Olaszország, Horvátország, Szerbia és Szlovákia – fiatal művészei dolgoznak együtt. A program a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) szervezésében, az Európai Unió támogatásával, a Creative Europe keretében valósul meg. A műhelymunka célja, hogy a résztvevő színész- és rendezőhallgatók közös produkciókon keresztül fejlesszék szakmai készségeiket, és interkulturális párbeszédet alakítsanak ki. A diákok a két hét során a Zett Fesztivál keretében mutatják majd be előadásaikat Sopronban, majd szeptemberben a németországi Frankfurt Oderben, a Kleist-Fesztiválon is színpadra állnak. A műhelyben több nemzetközileg elismert művész és oktató is részt vesz. A programot kísérő szakmai workshopok során a fiatalok színészmesterséget, mozgást, hangképzést és dramaturgiát tanulhatnak, miközben betekintést nyerhetnek más országok színházi hagyományaiba és alkotói módszereibe is.
A szervezők szerint a projekt nemcsak a színházi szakmai tudást gazdagítja, hanem hozzájárul a kulturális sokszínűség és a közös európai identitás erősítéséhez. A közönség Sopronban július 13-án tekintheti meg a műhely eredményeként született produkciókat a Zett Fesztivál programjában.