Legújabb tartalom
- Gustav Klimt, ahogy még sosem láttad – Immerszív kiállítás a Lumiere Hallban
- Édességünnep a város szívében – Édes Napok a Bazilika lábánál
- Kortárs kaland a város szívében – Galériák Éjszakája 2025
- Növényevő – A könyv, ami megmutatja, mit jelent nemet mondani
- P1Harmony visszatér akciófigúrák és új zene a „DUH!” mini albummal
- A K-pop „bias” titka: Ki a te kedvenced?
- Baekhyun visszatér! Májusban érkezik az „Essence of Reverie” mini album
- Már előrendelhető: a Lelkek őrzője, ahol a gyilkos a múltban bujkál
- Arendelle megérkezett: varázs, zene és hópelyhek a Madách Színházban!
- Lelkesítő gondolatok a kedvenc idoljaidtól
Kulcsszavak
Gustav Klimt, ahogy még sosem láttad – Immerszív kiállítás a Lumiere Hallban

Gustav Klimt, ahogy még sosem láttad – Immerszív kiállítás a Lumiere Hallban
Képzeld el, hogy nem csak nézed Gustav Klimt ikonikus festményeit, hanem szó szerint belépsz a világukba. 2025-ben Budapesten egy igazán különleges kiállítás vár: immerszív élmény, amely a szecesszió mesterének művészetét egy teljesen új dimenzióban mutatja be – 360 fokos vetítéssel, virtuális valósággal és interaktív alkotásokkal.
Tíz film a spanyol valóságról - Spanyol Filmhét 2020

Tíz új alkotás, köztük Oscar-díjas és Oscar-jelölt rendezők egy-egy filmje is szerepel a 2020-as budapesti Spanyol Filmhét programjában, amit október 27. és november 1. között rendeznek meg az Uránia Nemzeti Filmszínházban. A spanyol filmek rajongói idén nagyszabású történelmi film, vígjáték, komikus thriller, dokumentarista alkotás, női mozi és romantikus dráma között válogathatnak.
A Spanyol Filmhét, a Spanyol Nagykövetség, a Budapesti Cervantes Intézet és az Uránia közös rendezvénye a már jól ismert és kedvelt rendezők, mint Alejandro Amenábar vagy Rodrigo Sorogoyen filmjeit is bemutatja, ugyanakkor nem feledkezik meg a mostanában berobbanó, a filmfesztiválokon sikert sikerre halmozó új nevekről sem, így Oliver Laxe, Belén Funes vagy Carlos Marques-Marcet alkotásait is megtekinthetjük. Talán a szokottnál kicsit több olyan film jön most Budapestre, amelynek alapkonfliktusa valamilyen családi dráma, az újra megtalálni vágyott, vagy épp fenyegetett, sőt olykor fenyegető familiáris kötelékek. A tíz filmből kilenc kortárs történet. Az egy kivétel a nyitófilm, az Oscar-díjas Alejandro Amenábar új alkotása, az Amíg a háború tart, amely a Franco-diktatúra kezdetén, 1936-ban játszódik a salamancai egyetemen, a híres író, Miguel de Unamuno történetén keresztül idézi fel az akkori életet. A tavalyi év egyik legjobban várt, rendkívül látványos spanyol filmjét tizenhét Goya-díjra jelölték, végül ötöt kapott meg, köztük egyet Eduard Fernández Millán Astray tábornok megformálásáért.
A válogatásban olyan kuriózumokat is találhatunk, mint a Két víz között című film, amely két cigány fiútestvár újra egymásra találásáról szól, lenyűgöző természetességgel, amatőr szereplőkkel. Rodrigo Sorogoyen pedig korábbi Oscar-jelölt rövidfilmjét, az Anyát egészítette ki egész estés mozivá. A címszerepért Marta Nieto a legjobb női alakítás díját kapta Velencében. A Petra című film főszerepét alakító Bárbara Lennie-t ugyanakkor Európai Filmdíjra jelölték teljesítményéért. Újra láthatja a magyar közönség a Julieta után Emma Suárezt is a három barátnőről szóló Láthatatlanok című filmben. A spanyol filmhét programjából kihagyhatatlanok a komédiák: a Bármikor abbahagyom egy jól sikerült remake drogvállalkozásba kezdő egyetemi tanárokról, A vonatozás előnyei pedig egészen para komédia egy pszichiátriai klinika különös ápoltjáról. Bemutatkoznak az új generáció tehetségei is, köztük az idén a legjobb elsőfilm Goya-díját elnyert Belén Funes katalán filmrendező az Egy tolvaj lánya című alkotásával, Oliver Laxe Cannes-ban is díjazott, lenyűgöző látványvilágú A tűz hatalmában című mozijával vagy Carlos Marques-Marcet Az eljövendő napok című romantikus drámájával.
A műsorfizet ide kattintva érhető el!