Legújabb tartalom
- Ez volt az 5 legnézettebb K-drámás sorozat a Viki-n 2025 áprilisában
- Mi hódít most Koreában? A legújabb K-beauty trendek
- Gustav Klimt, ahogy még sosem láttad – Immerszív kiállítás a Lumiere Hallban
- Édességünnep a város szívében – Édes Napok a Bazilika lábánál
- Kortárs kaland a város szívében – Galériák Éjszakája 2025
- Növényevő – A könyv, ami megmutatja, mit jelent nemet mondani
- P1Harmony visszatér akciófigúrák és új zene a „DUH!” mini albummal
- A K-pop „bias” titka: Ki a te kedvenced?
- Baekhyun visszatér! Májusban érkezik az „Essence of Reverie” mini album
- Már előrendelhető: a Lelkek őrzője, ahol a gyilkos a múltban bujkál
Kulcsszavak
Ez volt az 5 legnézettebb K-drámás sorozat a Viki-n 2025 áprilisában

Ez volt az 5 legnézettebb K-drámás sorozat a Viki-n 2025 áprilisában
Ahogy a tavasz virágba borult, úgy a koreai drámaipar is új színt hozott áprilisi kínálatába. A Viki platformon számos izgalmas sorozat debütált, amelyek közül kiemelkedtek a következő öt, amelyek a hónap legnézettebbjei lettek.
Kik azok a „nugu” bandák? – A K-pop rejtett gyöngyszeme

Ha K-pop rajongó vagy, valószínűleg már belefutottál a „nugu” kifejezésbe – talán egy kommentben, egy fórumon vagy épp egy zenei toplista alatt. A szó a koreai „누구?” (kiejtve: nugu?, jelentése: „ki?”) szóból ered, és általában azokra a bandákra használják, akiket a nagyközönség még nem ismer fel elsőre, vagy akik még nem futottak be igazán.
Sokszor pejoratív, lekicsinylő árnyalata van a kifejezésnek, mintha ezek a csapatok nem lennének elég „menők” vagy népszerűek. Azonban a rajongók egyre többen kezdik újraértelmezni a „nugu” szót: nem szégyenbélyegként, hanem felfedezésre váró gyöngyszemként tekintenek azokra, akik ebbe a kategóriába tartoznak.
De mitől lesz egy banda „nugu”? Legtöbbször kis kiadóknál debütálnak, nincs mögöttük nagy marketingkampány vagy ismert név. Néha egyszerűen csak rossz időben vagy túlságosan telített időszakban mutatkoznak be – amikor éppen tíz másik nagyobb nevű banda is új zenét ad ki. Az is előfordul, hogy az első pár daluk nem talál rá a közönségre, pedig a tehetségük adott.
És itt jön a csavar: épp a „nugu” bandák között találni a legkülönlegesebb előadókat. Mivel nincs rajtuk akkora nyomás, gyakran kísérletezőbbek a hangzásukkal, vizuáljaikkal és üzeneteikkel. Az is jellemző, hogy sokkal közvetlenebb kapcsolatot ápolnak a rajongókkal – élő bejelentkezések, kis rajongói események, vagy akár személyesebb válaszok formájában.
Sokan nem is gondolnák, de több mai sikeres K-pop csapat is innen indult. A Brave Girls például éveken keresztül a feledés homályában létezett, majd egy régi daluk újra virálissá vált, és ezzel hatalmas hírnévre tettek szert. Ugyanez történt a Dreamcatcherrel is – sajátos hangzásviláguk végül nemzetközi közönséget hódított meg, miközben otthon sokáig alig kaptak figyelmet.
Ha szeretnél valami újat felfedezni, a „nugu” bandák világa neked való! Néhány figyelemre méltó név: PLAVE, a virtuális-idol vonalon mozgó fiúcsapat; H1-KEY, akik a girl crush és elegáns koncepciók között lavíroznak; vagy épp a debütáló 8TURN, akik már most ígéretes energiákat mutatnak. És ott van még a FANTASY BOYS, akik tehetségkutatós háttérrel próbálják felépíteni magukat – ők is tipikusan olyan előadók, akiket érdemes követni.
(Plave)
(8Turn)
A „nugu” tehát nem egyenlő a tehetségtelennel – sokkal inkább a K-pop világának rejtett kincseit jelöli. Ha nyitott vagy az újdonságokra, és nem csak a toplisták éléről választasz zenét, rengeteg izgalmas, szívvel-lélekkel dolgozó csapatot ismerhetsz meg.