Legújabb tartalom
- Gustav Klimt, ahogy még sosem láttad – Immerszív kiállítás a Lumiere Hallban
- Édességünnep a város szívében – Édes Napok a Bazilika lábánál
- Kortárs kaland a város szívében – Galériák Éjszakája 2025
- Növényevő – A könyv, ami megmutatja, mit jelent nemet mondani
- P1Harmony visszatér akciófigúrák és új zene a „DUH!” mini albummal
- A K-pop „bias” titka: Ki a te kedvenced?
- Baekhyun visszatér! Májusban érkezik az „Essence of Reverie” mini album
- Már előrendelhető: a Lelkek őrzője, ahol a gyilkos a múltban bujkál
- Arendelle megérkezett: varázs, zene és hópelyhek a Madách Színházban!
- Lelkesítő gondolatok a kedvenc idoljaidtól
Kulcsszavak
Gustav Klimt, ahogy még sosem láttad – Immerszív kiállítás a Lumiere Hallban

Gustav Klimt, ahogy még sosem láttad – Immerszív kiállítás a Lumiere Hallban
Képzeld el, hogy nem csak nézed Gustav Klimt ikonikus festményeit, hanem szó szerint belépsz a világukba. 2025-ben Budapesten egy igazán különleges kiállítás vár: immerszív élmény, amely a szecesszió mesterének művészetét egy teljesen új dimenzióban mutatja be – 360 fokos vetítéssel, virtuális valósággal és interaktív alkotásokkal.
Összegző tárlattal várja a látogatókat az idén 125 éves Műcsarnok

Egyelőre virtuálisan bejárható összegző tárlattal várja a látogatókat az idén 125 éves Műcsarnok, a hétfőtől megtekinthető kiállítás az elmúlt 7 évben szervezett 150 kiállítását mutatja be - közölte a Műcsarnok pénteken az MTI-vel.
Az elmúlt hét évben a Műcsarnok, a magyar kultúra immár 125 éve működő, kiemelt intézményében százötven kiállítást rendezett. A 7 év - 150 kiállítás | 125 éves a Műcsarnok című tárlat az évforduló alkalmával retrospektív módon ad bepillantást az elmúlt évek kulturális programjaiba. Az eseményhez készült egy nagyszabású áttekintő kötet is, amely ünnepi album és forráskiadvány is egyszerre - olvasható a közleményben.
Mint írják, a retrospektív kiállításon a falakon elhelyezett információs képanyag és adatok segítségével idézhetik fel a látogatók az elmúlt évek tárlatait. Az összegző tárlat a Műcsarnok megnyitásának jubileumát is ünnepli, de lehetőséget ad az utóbbi évek hiánypótló műtörténeti kiállításainak és a széles merítésű kortárs tárlatok eredményeinek felmérésére is.
Idén a hetedik Nemzeti Szalont nyitották meg az intézményben. Az évente megrendezett Szalon-kiállításokon egymást követi az őt művészeti ág, az építészet, a képzőművészet, a fotóművészet, az ipar- és tervezőművészet és a népművészet bemutatása. Az évek szezonokra és sorozatokra épültek, amelyekben egymást erősítő, kiegészítő kiállításokat járhattak be a látogatók, többek között Nicolas Schöffer, Sebastiao Salgado, Szervátiusz Jenő és Szervátiusz Tibor, Steve McCurry, Milorad Krstic, Böröcz Andás, Csáji Attila, Jankovics Marcell, Keleti Éva alkotásait láthatták.
A szezonok mellett kialakult Frissen néven indult az "egy terem - egy művész - egy kurátor" típusú kiállítás, idén a negyedik összeállítást rendezték meg, amelyen 10 alkotó mutatkozhatott be önálló kiállításán.
A Műcsarnok 2017 óta ad otthont a Budapest Fotófesztivál nyitókiállításainak. Emellett minden évben megrendezik a legfiatalabb művészgeneráció bemutatkozását lehetővé tevő és munkásságukat támogató Derkovits-ösztöndíj kiállítást. A fiatal alkotók és képzésük megmutatkozását szolgálta a Műcsarnok#Box-ban a művészeti felsőoktatás sorozat, benne többek között a Barabás Miklós Céh fiataljai vagy a kassai műegyetem dizájn szakos hallgatói, amelyet a gimnáziumi pedagógusok workshopjai, végül a 240 éves "Kisképző" közelmúltját bemutató tárlat zárt.
A közlemény szerint a Műcsarnok olyan kiállítási stratégia kidolgozására törekedett, melyben a művek, az alkotók és a közönség találkozhatnak egymással, az utóbbiakat orientáló sajtóval és műkritikával élő párbeszédet tarthatnak fenn.
A 7 év - 150 kiállítás | 125 éves a Műcsarnok című kiállítás kurátora Kondor-Szilágyi Mária. A tárlat a korlátozások feloldása után 2021. június 27-ig lesz látogatható. Az anyag a http://mucsarnok.hu/mucsarnok/virtualis_setak.php linken érhető el hétfőtől.
(MTI)
(kép: Műcsarnok)