Legújabb tartalom
- Gustav Klimt, ahogy még sosem láttad – Immerszív kiállítás a Lumiere Hallban
- Édességünnep a város szívében – Édes Napok a Bazilika lábánál
- Kortárs kaland a város szívében – Galériák Éjszakája 2025
- Növényevő – A könyv, ami megmutatja, mit jelent nemet mondani
- P1Harmony visszatér akciófigúrák és új zene a „DUH!” mini albummal
- A K-pop „bias” titka: Ki a te kedvenced?
- Baekhyun visszatér! Májusban érkezik az „Essence of Reverie” mini album
- Már előrendelhető: a Lelkek őrzője, ahol a gyilkos a múltban bujkál
- Arendelle megérkezett: varázs, zene és hópelyhek a Madách Színházban!
- Lelkesítő gondolatok a kedvenc idoljaidtól
Kulcsszavak
Gustav Klimt, ahogy még sosem láttad – Immerszív kiállítás a Lumiere Hallban

Gustav Klimt, ahogy még sosem láttad – Immerszív kiállítás a Lumiere Hallban
Képzeld el, hogy nem csak nézed Gustav Klimt ikonikus festményeit, hanem szó szerint belépsz a világukba. 2025-ben Budapesten egy igazán különleges kiállítás vár: immerszív élmény, amely a szecesszió mesterének művészetét egy teljesen új dimenzióban mutatja be – 360 fokos vetítéssel, virtuális valósággal és interaktív alkotásokkal.
Péntek Orsolya nyerte az idei Litera-díjat

Péntek Orsolya nyerte el a 2020-as Litera-díjat A földnek nincs szíve című novellájával; a megosztott második helyen Józsa Márta végzett Balt Orient, illetve Láng Orsolya Láthatatlan infarktusok című írásával.
A Litera-díjat a Litera irodalmi portál 2006-ban alapította. Azóta minden évben egy tematikus meghívásos pályázat keretében zsűri dönt arról, ki kapja az elismerést - idézték fel az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményükben a szervezők.
Mint emlékeztettek, 2020-ban a Litera Privát Trianon programja részeként indult Trianoni nősorsok sorozatban szerzőiktől (Bencsik Orsolya, Durica Katarina, Iancu Laura, Józsa Márta, Láng Orsolya, Péntek Orsolya, Radics Viktória, Szabó T. Anna és Szőcs Petra) nők és asszonyok Trianonnal kapcsolatos történeteit, Trianon utáni sorsát feldolgozó, női szemszögből megírt novellákat kértek.
Ezek lehettek saját, családi történetek, de szólhattak mások, illetve képzelt személyek életéről is. Olyan hiteles történeteket vártak, amelyekből kiderül, mit jelentett, mit jelent Trianon egy nő - asszony, lány, anya, nagymama - számára, és milyen hatással van ez az utódok életére.
A művekről négyfős zsűri döntött, melynek tagjai Menyhért Anna zsűrielnök mellett Ablonczy Balázs, Bonivárt Ágnes és Jánossy Lajos voltak.
A Litera-díjat és a jutalmakat - a járványhelyzetre tekintettel - a későbbiekben adják át - áll a közleményben.
(MTI)
(kép: litera.hu)